Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen World Cities Congress Istanbul 2018 kapsamında düzenlenen Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması için son katılım tarihi 10 Nisan 2018’dir. Herkese açık olan yarışmaya fikriniz veya projeniz ile başvurabilirsiniz.

AMACI
Yarışmanın amacı, akıllı şehir alanında; sürdürülebilirlik ve yaşanabilirlik ilkeleri çerçevesinde kentsel yaşam kalitesini arttırmaya yönelik fikir ve projelerin geliştirilmesini teşvik etmektir.

KONUSU
Akıllı Şehir alanında; kent yaşamına dair tüm konular yarışmanın konusu olma özelliği taşımaktadır. Nihai karar jüri değerlendirmesine tabidir.

KATILIM KOŞULLARI
Yarışma; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB’ye bağlı İştirak Şirketlerinde çalışan ve çalışanların 1. Derece yakınları haricinde herkese açıktır.

KATILIM ŞEKLİ
Akıllı Şehir alanındaki; fikir sahipleri, proje sahipleri, Startup’lar ve kentsel yaşam sürecinde aktif rol almak isteyen tüm katılımcılar World Cities Congress Istanbul 2018 web sitesinin YARIŞMAsekmesinden kişisel ve (proje veya fikir) bilgilerini girerek yarışmaya katılabilirler.

ÖDÜLLER
Ana Ödüller
* İlk 3’e girenlere para ödülü haricinde Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) üye girişimcisi hakkı da verilecektir.
* Girişimci veya Startup’lar projelerini veya fikirlerini 10-20 dakikalık sunumlarla sektör temsilcileriyle paylaşma fırsatına sahip olabileceklerdir.
1.      : 20.000 TL
2.      : 10.000 TL
3.       : 5.000 TL

Kategori Ödülleri
Aşağıda belirtilen her kategorinin Birincisine Tablet hediye edilecektir.

§  Akıllı Ulaşım Kategorisi
§  Sürdürülebilir Ulaşım Kategorisi
§  Sürdürülebilir Çevre Kategorisi
§  Akıllı Yaşam Çözümleri Kategorisi
§  Sağlıklı Şehir Çözümleri Kategorisi
§  Verimlilik Kategorisi
§  Güvenli Şehir Çözümleri Kategorisi
§  İnovatif Çözümler Kategorisi
§  Teknoloji Kategorisi
§  Girişimcilik Kategorisi
§  Umut Vaat Eden Proje Kategorisi