Bloomberg Vakfı Yol Güvenliği Projesi Ara Değerlendirme Raporu
Hindistan'da şehir içi ulaşımda yoğun olarak kullanılan motorlu rikşalar. Fotoğraf: Aaron Minnick

Hindistan'da şehir içi ulaşımda yoğun olarak kullanılan motorlu rikşalar. Fotoğraf: Aaron Minnick

what is the best antivirus software for windows 7

Bloomberg Vakfı  trafik kazaları sonucunda meydana gelen ölümleri azaltmak amacıyla başlattığı 125 milyon dolarlık Küresel Yol Güvenliği Programı kapsamında, EMBARQ’ın katkılarıyla hazırlanan ara değerlendirme raporunu geçen ocak ayında yayınladı. Beş yıl sürecek olan proje sayesinde, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 10 hedef ülkede[*] gerçekleşecek toplam 12.670 ölümün önüne geçilmesi bekleniyor.

Küresel Yol Güvenliği Programı ortakları arasında, EMBARQ’ın yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Küresel Yol Güvenliği Ortaklığı (GRSP), John Hopkins Üniversitesi (JHU) ve Uluslararası Güvenli Yol Seyahat Birliği (ASIRT) yer alıyor.

Raporda yer verilen bazı başarılı uygulama örnekleri arasında emniyet kemeri ve kask kullanımının yaygınlaştırılması, hız kontrolü uygulamaları ve alkollü araç kullanımının azaltılması için tedbirlerin artırılması yer alıyor.

EMBARQ Direktörü Holger Dalkmann’ın raporla ilgili görüşleri ise şöyle: “Bloomberg Philanthropies liderliğinde hazırlanan rapor, alınan sert önemlerin hayat kurtarabileceğini, ekonomik ve çevresel alanlarda da olumlu etkiler yarattığını gösteriyor. Biz de EMBARQ olarak yol güvenliği alanında sürdürdüğümüz çalışmalara devam ediyoruz.”

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

EMBARQ’ın işbirliği ortaklarından Bloomberg Vakfı, EMBARQ’ın sağlık ve yol güvenliği alanında yürüttüğü uluslararası çalışmalara destek vermeye devam ediyor.


[*] Brezilya, Kamboçya, Çin, Mısır, Hindistan, Kenya, Meksika, Rusya, Türkiye, Vietnam

zp8497586rq

Bu yazıya yorum yapılamıyor.