Ulaşımda Bisikletin de Olduğu Bir Şehir için “Masterclass”

Kentlerde bisikletli ulaşımı nasıl teşvik edileceği, bisikletli ulaşım altyapısının nasıl tasarlanacağı veya bisikletliler için bisikletli ulaşımın koşullarının nasıl daha iyi hale getirilebileceği konusunda bilgi ve somut araçları aktaran “The Bikeable City Masterclass” eğitim programı bu sene 4. defa 20-24 Mayıs 2019 tarihleri arasındaa Kopenhag’da düzenlenecek.

Cycling Embassy of Denmark tarafından düzenlenen eğitim programı, katılımcıların Danimarka’nın Kopenhag ve Odense kentlerinde yaşanabilir ve bisikletli ulaşıma uygun bir kent deneyimi yaşamalarını sağlayacak.

2014 yılında ilki düzenlenen “Bikeable City Masterclass”‘a Türkiye’den ilgili bakanlık ve belediyeler olmak üzere 12 kişi katılım göstermişti.

İlki WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler (eski adıyla EMBARQ Türkiye) ve Cycling Embassy of Denmark işbirliğiyle gerçekleştirilen “The Bikeable City Masterclass”, ilgili bakanlık ve çeşitli belediyelerde çalışan şehir plancılarına, ulaştırma mühendislerine, mimarlara ev sahipliği yapmıştı. Bu eğitimde bisikleti sürdürülebilir ulaşım politikalarının ve iklim hedeflerinin bir parçası olarak değerlendirmek, bisiklet altyapısı tasarımı, yol güvenliği, bisiklet ve akıllı ulaşım teknolojileri ve bisikletli ulaşımın teşviki ile eğitimi gibi konular da işlenmişti. Bu ilk eğitim programını takip eden diğer eğitim programlarında da Mayıs 2019’da gerçekleştirilecek eğitim programında da benzer konumalar işlenerek kentlerin nasıl güvenli ve erişilebilir bir bisikletli ulaşım altyapısına sahip olabilecekleri anlatılacak.

 

Programa katılım ve daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Detaylı Bilgi için:

Mimar Lotte Bech

Mail: lotte@lotte-bech.dk